Belianske Tatry poskytujú návštevníkom po celý rok množstvo oddychových aktivít, vhodných pre každého, od najnáročnejších športovcov, až po seniorov a rodiny s maloletými deťmi. Vysokohorská turistika a lyžovanie v tejto ponuke prevažujú, no okrem nich je tu ešte priestor pre veľa ďalších rekreačných činností, ako je jazda na horskom bicykli, rafting a pod.

V dostupnej vzdialenosti od penziónu sa nachádza ako jediná sprístupnená jaskyňa v Tatrách- Belianska  jaskyňa v Tatranskej kotline vzdialená iba 10 km od nášho penziónu. V blízkosti penziónu (27km) sa nachádza najväčší golfový rezort Black Stork na Slovensku s 27 jamkami.

V blízkom okolí penziónu sa nachádza niekoľko termálnych aquaparkov, ktoré ponúkajú celodenné a večerné využitie.

Milovníci architektonických pamiatok si prídu na svoje návštevou                                            

Okrem oddychu pri vode sú k dispozícii aj rôzne iné atrakcie ako tenisové kurty v stredisku Bachledova dolina - 6 km od penziónu. Milovníci adrenalínu, pohybu a zábavy si prídu na svoje hrou paintballu v Ždiari - 4 km

Rieka Dunajec, ktorá sa nachádza približne 50 km od nášho penziónu ponúka ideálne podmienky na rafting.  Pre menej skúsených sú k dispozícii drevené plte. Splav na plti je dlhý 11 Km cez celý kaňon a začína v Červenom Kláštore a končí v obci Lesnica.

Pre milovníkov cykloturistiky je k dispozícii Bikepark v stredisku  Bachledova dolina (5,5km od nášho penziónu). Postavená je zjazdová AIR DH trať s dĺžkou 1700m a prevýšením 250 m. Je určená pre skúsených cyklistov a pretekárov, ale všetky náročné miesta a prekážky sa dajú obísť. V prevádzke je tiež freeride-ová trať. Okrem toho je v okolí bikeparku vyznačených viac ako 130km horských cyklotrás, na ktorých si prídu na svoje aj začiatočníci a príležitostní cyklisti, aj skúsení crosscountry a all mountain jazdci.

Keďže vzdialenosť Ždiaru od prechodu s Poľskou republikou je 10 km, nachádza sa tam Morskie Oko - najväčšie tatranské pleso v poľských Tatrách, plocha 34,93 ha, hĺbka 50,8 m. Leží vo výške 1 395,4 m n.m.. Pleso je ľadovcového pôvodu. Cesta k Morskiemu oku trvá cca.2hod. a začína na parkovisku v Palenica Bialczanska.

Morskie oko a 5 poľských plies- čítaj viac tu.

Vysoké Tatry ponúkajú približne 600 kilometrov chodníkov pre turistov, vhodných pre menej skúsených ale aj pre najnáročnejších priaznivcov turistiky. Bližšie informácie o turistike a turistických trasách nájdete tu.

Z mnohých turistických trás odporúčame náučný chodník Monkovou dolinou cez hrebeň  Belianskych Tatier (Široké sedlo) do Kopského sedla ktorý Vám poskytne nádherný výhľad na skalné pyramídy Havran a Ždiarsku vidlu v hrebeni Belianskych Tatier. V Kopskom sedle končí  zelené označenie turistickej trasy. V tomto prejdeme na modrú značku ktorou sa dostaneme k Veľkému Bielemu plesu. Následne plynule klesáme a pokračujeme po zelenej značke dolinou Siedmich prameňov cez Chatu Plesnivec a  zostúpime v Tatranskej kotline.

Trasa- stredne náročná trasa

Ždiar (hotel Tatra, 896 m) - po zelenej značke hotel Magura (0:20) - vstup do Monkovy doliny (naučný chodník) po zelenej značke  (0:10) - Široké sedlo (1826 m) (3:00) - Kopské sedlo (1750 m) (0:30) - po modrej značke k Veľkému Bielemu plesu, ďalej však odbočit a po zelenej značke dolinou Siedmich prameňov cez Chatu Plesnivec zostúpiť do Tatranskej Kotliny (3:00), celkom 7:00 hod.

Možnosť príjemného posedenia v záhrade pri ohni s krásnym výhľadom na Belianske Tatry má taktiež svoje čaro


Možnosť lyžovania priamo v obci v niekoľkých lyžiarskych strediskách:

  • Strachan Skicentrum - 500 m (20 % zľava pre ubytovaných hostí), FREE SKI BUS
  • Skicentrum Strednica - 1 km
  • Lyžiarsky vlek Krasuľa - 200 m
  • Skicentrum Bachledová Dolina - 5,5 km, FREE SKI BUS (20% zľava na 3,4,5 dňový skipass alebo 30% na 6 dňový skipass pre ubytovaných hostí ) , FREE SKI BUS
  • Ski Vysoké Tatry - 20 km
  • Ski Hawran (Jurgow, Poľsko) - 12 km
  • Ski Białka Tatrzańska (Poľsko) - 20 km

Neodmysliteľnou súčasťou týchto stredisk je občerstvenie, umelé zasnežovanie, nočné lyžovanie, požičovňa lyží (snowboardov), alebo ski inštruktor. Prepravu do vzdialenejších stredísk je možné zabezpečiť skibusom.

Atrakcia - jazda na konských záprahoch so saňami.